Kvalita kurzů a psích škol

Posouzení kvality kurzů a psích škol

1/ Vedoucí kurzu – lektor musí být klidný, přátelský a trpělivý vůči psům i lidem .

2/ Musí mít solidní, nejnovější znalosti o etologii, chovu, krmení a metodách učení  štěňat .

3/ Musí zodpovědět všechny otázky a umět problémy dobře vysvětlit .

4/ Výcvik musí být pokaždé dobře připraven předem, ale upravován podle okolností, šikovnosti jednotlivých majitelů psů a jednotlivých plemen.

5/ Všechny pomůcky a zařízení musí být připraveny, také pamlsky a hračky pro ty, kteří je zapomněli.

6/ Cvičiště musí být pokud možno dostupné a používané v přesném termínu, samozřejmě zbavené všeho, co by mohlo způsobit úraz psa.

7/ Program kurzu musí nabídnout hru se štěňaty k odnaučení kousání a k dobré socializaci.

8/ V kurzu má být k dispozici teorie, metodika výcviku a prostor pro konzultace.

9/ Vše probíhá v přátelské  atmosféře bez stresujících faktorů pro psa i pro psovoda. Žádný dril !

10/ Zřetelný musí být i postup ve výcviku psa, případné problémy jsou ihned konzultovány, abychom předešli budování špatných návyků !

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz